Seiren (Piotr Artur Sobczak)

Strona www: www.seiren.pl

Jestem przewodnikiem turystycznym

rodzaj: Przewodnik miejski,

Znajomość języków:

Miasta działania: Warszawa, Warsaw,

About me

Przewodnik po Warszawie, z wykształcenia archeolog. Pewnego dnia postanowiłem być jak Indiana Jones... i nie wszystko poszło, tak jak powinno. Archeologiem wprawdzie zostałem i choć przeżyłem dzięki temu wiele interesujących chwil, to aż tak ekscytujących przygód jak Indiana nie miałem... jeszcze. W zamian od lat biorę udział w wykopaliskach na terenie Warszawy, w tym w tak szczególnych miejscach dla dziejów miasta jak Wilanów, Arsenał Królewski, czy Cytadela Warszawska.

Wykonywany zawód sprawia, że cechują mnie m.in. dwie rzeczy: z gruntu odmienny punkt widzenia na warszawskie dzieje oraz wiedza o tym, co kryje się pod naszymi stopami. To czasem ułatwia zrozumienie, co i dlaczego wystaje ponad powierzchnię ziemi.

Będąc przewodnikiem, chcę pokazać turystom, a także Warszawiakom, że pomimo ogromu strat zachowały się jeszcze w Warszawie zabytkowe mury, w których dźwięczą echa dawnej historii. I to zarówno płomienne mowy królów, czy hołdownicze przysięgi obcych władców, jak i śmiech panien o lekkim podejściu do obyczaju biegnący z okien pobliskich domów.

Moje zdjęcia

Brak wyników

Mój dziennik podróży

Brak wyników

Miejsca dodane przez użytkownika Seiren

Brak wyników

Miejsca ocenione przez użytkownika

Brak wyników